1999 yılında İstanbul'da bir aile şirketi olarak kurulan ilka  bugün itibarıyla ürün çeşitliliğiyle dünyanın önde gelen tekstil şirketlerinden birisidir. çok kısa sürede güzel başarılara imza atan İlka  Temel değerlerini koruyarak yakaladığı büyüme çizgisiyle sektöründe lider konuma yükselen ilka , aynı zamanda hazır giyim ve konfeksiyon alanında Türkiye’nin önde gelen bir şirket

Genel Merkezi İstanbul’da bulunan ilka  Tekstil; İş Geliştirme Merkezleri, üretim tesisleri farklı ülkelerdeki müşterilerine yaratıcı, yenilikçi ve kaliteli ürünleri en esnek hizmet anlayışıyla sunmaktadır. Bu hedef doğrultusunda, küresel ve vizyoner bakış açısıyla dünyadaki moda eğilimleri ve ürün gruplarındaki yenilikler ilk elden ve çok yakından takip edilmekte; İstanbul’daki deneyimli ekipleriyle dünyanın heyecan verici moda kültürüyle iç içe çalışılmaktadır.

İlka ; İstanbul Bağcılarda,2800 m2’lik kapalı alanda faaliyetlerini sürdürmektedir. Kadın, erkek ve çocuktan oluşan örme-dokuma ana koleksiyonlarında tişört, sweatshirt, pantolon, elbise gibi ürün gruplarının yanı sıra spor giyim alanındaki ürünlerini dünyada 5 ten  fazla ülkede küresel müşterisine ulaştırmaktadır.